niedziela, 28 maja 2017

DZIEŃ 2884

OBEJRZAŁAM DZIŚ OSTATNI ODCINEK SERIALU "WOJENNE DZIEWCZYNY" I JEŚLI MIAŁABYM BYĆ Z WAMI SZCZERA, TO JESTEM MOCNO ZAWIEDZIONA JEGO ZAKOŃCZENIEM, CHOĆ ZANIM TO ZROBIĘ, CHCIAŁABYM WAM PRZYPOMNIEĆ FABUŁĘ TEGO SERIALU, PONIEWAŻ OD POSTA, W KTÓRYM O TYM PISAŁAM MINĘŁO JUŻ ZE TRZY MIESIĄCE.

SERIAL OPOWIADA O LOSACH TRZECH MŁODYCH DZIEWCZYN: MARYSI, IRKI I EWY, KTÓRE PODCZAS II WOJNY ŚWIATOWEJ DZIAŁAŁY W TAJNEJ ORGANIZACJI PODZIEMNEJ.

MARYSIA JEST ŻYDÓWKĄ, KTÓRA JAKO JEDYNA Z CAŁEJ RODZINY UNIKA TRAFIENIA DO GETTA. PRZEZ CAŁY OKRES OKUPACJI SZUKA RODZINY AŻ WRESZCIE UDAJE JEJ SIĘ ICH ODNALEŹĆ I WYCIĄGNĄĆ Z GETTA. NIESTETY, TA HISTORIA NIE DO KOŃCA KOŃCZY SIĘ HAPPY ENDEM, PONIEWAŻ MATKA MARYSI ZMARŁA ZANIM DZIEWCZYNIE UDAŁO SIĘ ICH ZLOKALIZOWAĆ.

IRKA PRZED WOJNĄ JEST ZARĘCZONA Z KAMILEM BRODZKIM, Z KTÓRYM MIAŁA WZIĄĆ ŚLUB, NIESTETY, WYBUCH WOJNY SPRAWIŁ, ŻE KAMIL ZOSTAŁ POWOŁANY DO WOJSKA I PRZEZ CAŁĄ WOJNĘ IRKA NIE MIAŁA OD NIEGO ŻADNEJ WIADOMOŚCI. NA POCZĄTKU DZIEWCZYNA BYŁA ROMANTYCZKĄ ZACZYTANĄ W ROMANSACH, GŁÓWNIE "TRĘDOWATEJ HELENY MNISZKÓWNY, ALE GDY JEJ BRAT - WITOLD - ZACZYNA DZIAŁAĆ NA RZECZ POLSKIEGO PAŃSTWA PODZIEMNEGO I ZOSTAJE PORUCZNIKIEM, DZIEWCZYNA W TAJEMNICY PRZED MATKĄ, UPRASZA GO, ABY PRZYJĄŁ JĄ DO ORGANIZACJI. WITOLD, CHOĆ Z DUŻYMI OPORAMI, W KOŃCU SIĘ ZGADZA I GDY JEGO SIOSTRA WRAZ Z MARYSIĄ I EWĄ ZACZYNA BRAĆ UDZIAŁ W AKCJACH JEJ CHARAKTER ULEGA ZMIANIE I ROMANTYCZKA PRZEOBRAŻA SIĘ W HARDĄ MŁODĄ KOBIETĘ, KTÓRA NIE BOI SIĘ POCIĄGNĄĆ ZA SPUST.

EWA NATOMIAST Z CAŁEJ TRÓJKI JEST NAJWIĘKSZĄ RYZYKANTKĄ, TRUDNO JĄ UTRZYMAĆ W RYZACH, CO SPRAWIA, ŻE CAŁA TRÓJKA CZĘSTO WPADA W TARAPATY I DOSTAJE NAGANY OD DOWÓDZTWA. WSZYSTKO SIĘ JEDNAK ZMIENIA, GDY EWA ZE WZAJEMNOŚCIĄ ZAKOCHUJE SIĘ W BRACIE IRKI - WITOLDZIE - I MŁODZI DECYDUJĄ SIĘ BYĆ ZE SOBĄ. POZA TYM EWA MA KRYMINALNĄ PRZESZŁOŚĆ, PRZED WOJNĄ TRAFIŁA DO WIĘZIENIA ZA KRADZIEŻ BRYLANTÓW U JUBILERA. 

TERAZ PRZYSZEDŁ CZAS, ABY WAM POWIEDZIEĆ CO W TYM OSTATNIM ODCINKU, KTÓRY TEORETYCZNIE POWINIEN BYĆ NAJCIEKAWSZY, TAK MNIE ROZCZAROWAŁO. OTÓŻ, W OSTATNIM ODCINKU MARYSIA STARA SIĘ ZDOBYĆ TROCHĘ JEDZENIA DLA SWOJEJ UKRYWAJĄCEJ SIĘ RODZINY, ALE ZOSTAJE ZATRZYMANA PRZEZ PATROL, KTÓRY KAŻE JEJ DOŁĄCZYĆ DO ORGANIZOWANEGO WŁAŚNIE TRANSPORTU... KOLEJNA RZECZ, KTÓRA MNIE ROZCZAROWAŁA TO FAKT, ŻE IRKA ZOSTAŁA POSTRZELONA PRZEZ NIEMCA W RAMIĘ I TRAFIŁA DO DWORKU, KTÓRY SŁUŻYŁ DZIAŁACZOM PODZIEMIA JAKO KWATERA LUB COŚ W TYM STYLU I W TYM DWORKU JEST TAKŻE KAMIL, KTÓRY UKRYWA SIĘ POD IMIENIEM FILIP, ALE DO SPOTKANIA ZAKOCHANYCH NIE DOCHODZI. SZKODA, BO MYŚLAŁAM, ŻE CAŁY SERIAL SKOŃCZY SIĘ WŁAŚNIE SPOTKANIEM I ŚLUBEM IRKI I KAMILA.

2 komentarze:

Anna Szuba pisze...

Tym razem chyba nie dla mnie.. :-)

kamila kościelniak pisze...

Niektóre sceny w tym serialu były drastyczne...