środa, 6 stycznia 2010

DZIEŃ 185

DZIŚ MIJA KOLEJNA ROCZNICA ZAGINIĘCIA YLENII CARRISI - NAJSTARSZEJ CÓRKI AL BANO I ROMINY POWER (MOICH IDOLI). TYM POSTEM CHCIAŁABYM UHONOROWAĆ  PAMIĘĆ O NIEJ I OPOWIEDZIEĆ WAM HISTORIĘ JEJ ZAGINIĘCIA.

W STYCZNIU 1994 ROKU YLENIA WRAZ Z RODZICAMI POJECHAŁA DO STANÓW ZJEDNOCZONYCH, GDZIE AL I ROMINA MIELI KRĘCIĆ PROGRAM TELEWIZYJNY. YLENIA TYMCZASEM ZBIERAŁA MATERIAŁY DO SWOJEJ KSIĄŻKI, W TYM CELU POJECHAŁA DO NOWEGO ORLEANU. KIEDY JEJ OJCIEC DOWIEDZIAŁ SIĘ, ŻE ZNALAZŁA SIĘ W NIEBEZPIECZNEJ CZĘŚCI TEGO MIASTA NATYCHMIAST ROZKAZAŁ JEJ WRACAĆ. 

NIESTETY DZIEWCZYNA NIE POSŁUCHAŁA. W CZASIE SWOJEJ PODRÓŻY DO AMERYKI YLENIA POZNAŁA PIĘĆDZIESIĘCIODWULETNIEGO, BRUDNEGO, Z WARKOCZEM ULICZNEGO JAZZMANA - ALEXANDRA MASAKELĘ. PODAROWAŁ ON JEJ WTEDY KSIĄŻKĘ EDWARDA DE BONO - "NEW THINKING" ("NOWE MYŚLENIE") I OD TAMTEGO MOMENTU STAŁ SIĘ KIMŚ W RODZAJU GURU MAESTRO.

 1 STYCZNIA 1994 ROKU YLENIA PO RAZ OSTATNI SKONTAKTOWAŁA SIĘ Z RODZICAMI. W SPRAWIE ZAGINIĘCIA YLENII NIE CHCIANO ROZGŁOSU, JEDNAK NIE UDAŁO SIĘ, W POSZUKIWANIACH CÓRKI SŁYNNEGO DUETU UDZIAŁ BRAŁA POLICJA FBI. AL BANO I ROMINA PORUSZYLI NIEBO I ZIEMIĘ ABY ODNALEŹĆ SWOJĄ UKOCHANĄ CÓRKĘ. 

ZDJĘCIE YLENII POJAWIŁO SIĘ WE WSZYSTKICH TELEWIZJACH LUIZJANY. NIESTETY, ZAMIAST KONKRETÓW W SPRAWIE POJAWIAŁO SIĘ CORAZ WIĘCEJ NIEWIADOMYCH I PLOTEK ABY JE WYCISZYĆ 6 STYCZNIA 1994 ROKU OGŁOSZONO, ŻE CIAŁO DZIEWCZYNY WYŁOWIONO Z RZEKI MISSISIPPI I ŻE NAJPRAWDOPODOBNIEJ DZIEWCZYNA POD WPŁYWEM NARKOTYKÓW POPEŁNIŁA SAMOBÓJSTWO RZUCAJĄC SIĘ Z MOSTU DO RZEKI (7 LAT WCZEŚNIEJ YLENIA MIAŁA PROBLEMY Z NARKOTYKAMI). 

CIAŁA DZIEWCZYNY NIGDY NIE ODNALEZIONO, ALE NIEKTÓRZY UWAŻAJĄ, ŻE 6 STYCZNIA, TO OFICJALNA DATA JEJ ŚMIERCI. W 2006 ROKU JEDEN Z HISZPAŃSKICH DZIENNIKÓW OGŁOSIŁ, ŻE YLENIA ŻYJE I UKRYWA SIĘ, GDYŻ W 1994 ROKU ZASZŁA W CIĄŻĘ I BAŁA SIĘ WRÓCIĆ DO DOMU. ROMINA UWAŻA, ŻE JEST TO MOŻLIWE, GDYŻ CIAŁO JEJ CÓRKI NIGDY NIE ZOSTAŁO ODNALEZIONE. ZDANIEM ROMINY JEJ CÓRKA MOGŁA TEŻ PAŚĆ OFIARĄ HANDLU BIAŁYMI KOBIETAMI. AL BANO UWAŻA, ŻE TO NIEMOŻLIWE ABY JEGO CÓRKA ŻYŁA. FOTOREPORTER ROBERTO FIASCONARO, KTÓRY W 2000 ROKU WSPÓŁPRACOWAŁ Z AL BANO PRZY JEGO AUTOBIOGRAFII PT.: "E LA MIA VITA" TWIERDZI, ŻE SPOTKAŁ BARDZO PODOBNĄ DZIEWCZYNĘ W WENECJI (PIERWSZE ZDJĘCIE).